Date | Description | Start At | End | Years | Staff |
---|
21/5/2018 | Swim Squad | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
21/5/2018 | Tennis | 15:30 | 17:00 | 7 | PDB/DLL |
21/5/2018 | Athletics Squad | 15:30 | 17:00 | 8/9/10 | GEC/PJN |
21/5/2018 | GCSE PE Support | 15:30 | 17:00 | 10 | ALP/SKS |
21/5/2018 | A Level Support | 15:30 | 17:00 | 6th Form | DJH/JJT |
21/5/2018 | BTEC Sport Support | 15:30 | 17:00 | 6th Form | MJL |
21/5/2018 | TWSCFA U11 Friendly match | 16:00 | 17:15 | 7 | SST/PJN |
21/5/2018 | Telford and Wrekin Tennis compettiion 10-2 rating and below Leave 2-00pm Return 5-00pm | 14:30 | 16:45 | 7,8,9,10 | ALP |
21/5/2018 | Shropshire Schools Combined Events Championships @ Oakengates Start 4:00 | | | 8/9 | GEC/SSP |
22/5/2018 | Shropshire Schools Combined Events Championships @ Oakengates Start 4:00 | | | 8/9 | GEC/SSP |
22/5/2018 | Duke of Edinburgh meeting- Rob Foster | 14:00 | | | ALP |
22/5/2018 | Cambridge National Meeting @ Walsall with TTMAT 2:30pm start | | | | GEC/DJH |
22/5/2018 | Water Polo | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
22/5/2018 | Hockey Goalkeepers | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS |
22/5/2018 | Cricket Nets | 15:30 | 17:00 | 7 | JJT/PDB |
22/5/2018 | Girls Football | 15:30 | 17:00 | 7/8 | DJH/ALP |
22/5/2018 | Tennis | 15:30 | 17:00 | 8/9 | MJL |
22/5/2018 | Duke of Edinburgh | 15:30 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
22/5/2018 | BTEC Sport Support | 15:30 | 17:00 | 10 | GEC |
23/5/2018 | Lane Swimming/Swimming Fitness/Water Confidence | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
23/5/2018 | Rush Hockey | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS |
23/5/2018 | Girls Netball | 15:30 | 17:00 | 7/8 | GEC |
23/5/2018 | U17 Water Polo v Church Stretton @TTS | 18:00 | 19:30 | All Years | SSP |
23/5/2018 | ESFA National Cup Final Under 15 Elite v Carshalton Boys Sports College at Reading FC | 13:30 | 15:00 | 10 | JAA/DLL/PDB |
23/5/2018 | ESFA National Cup Final Under 14 v Whitgift School at Reading FC | 15:30 | 17:00 | 9 | MJL/DLL/PDB |
24/5/2018 | TWSCFA District Plate finals (2 matches on 3G plus 1 Grass) | 14:30 | 18:30 | | |
24/5/2018 | Year 7/8 AEGON tennis V Burton Borough (A). Meet at 2:45 pm. Return for 5:15pm | 15:15 | 17:00 | 7/8 boys | MJL |
24/5/2018 | Future Elite Sport Soccer Presentation | 13:00 | 14:00 | 6.1 BTEC sport | MJL |
24/5/2018 | Boys County Cup Cricket v Shrewsbury School (A) leave 12.20pm Return 3.30pm | 13:00 | 15:00 | 9 | JJT |
24/5/2018 | Athletics | 15:30 | 17:00 | 7 | GEC |
24/5/2018 | Synchronised Swimming | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
24/5/2018 | Cricket Nets | 15:30 | 17:00 | 8/9/10/11/6th Form | PDB |
24/5/2018 | GCSE PE Revision | 15:30 | 17:00 | 10 | SKS |
24/5/2018 | Tennis | 15:30 | 17:00 | 10/11 | MJL |
24/5/2018 | A Level Revision | 15:30 | 17:00 | 6th Form | DJH/JJT/ALP |
25/5/2018 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
25/5/2018 | TWSCFA Football District Plate Finals | 14:30 | 18:30 | | |