Date | Description | Start At | End | Years | Staff |
---|
20/5/2019 | Swim Squad | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
20/5/2019 | Tennis | 15:45 | 17:00 | 7/8 | MJL/JPN |
20/5/2019 | Athletics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10 | HAF/PJN/CCH/HLL |
20/5/2019 | GCSE PE Revision | 15:45 | 17:00 | 11 | SKS/ALP |
20/5/2019 | A Level PE Revision | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
20/5/2019 | Boys District Plate v Ercall Wood (A) Meet 2.45 | 15:30 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
20/5/2019 | ATHLETICS COMBINED EVENTS 2019 CHAMPIONSHIPS | 16:00 | 18:40 | 7 8 9 10 | HAF MJL |
20/5/2019 | Boys Football District Plate Semi Final B Team v C Team (H) Meet 3.15pm | 15:45 | 17:00 | 11 | IRR/DLL/PDB |
21/5/2019 | ATHLETICS COMBINED EVENTS 2019 CHAMPIONSHIPS | 16:00 | 18:40 | 7 8 9 10 | HAF MJL |
21/5/2019 | BTEC Sport Catch Up (LC4) | 15:45 | 17:00 | 6th Form | MJL |
21/5/2019 | Year 7/8 boys AEGON Tennis League V Burton Borough (H). 3:30pm start. Finish for 5:30pm (please arrnage own transport home) | 15:30 | 17:30 | 7/8 boys | MJL / C. DYER / ALP |
21/5/2019 | Boys Football Friendly v FC Dallas MLS Academy And San Antonio USL @ Compton Training Ground ( Meet 8:45am Return 12:30pm) | 10:00 | 12:00 | 7 | SST/PJN/DLL |
21/5/2019 | Boys Football County Cup Final v Meole Brace @ Market Drayton FC | 20:00 | 21:30 | 9 | DJH |
21/5/2019 | Girls Football County Cup Final v HLC @ Market Drayton FC | 17:00 | 18:30 | 9 | ALP |
21/5/2019 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
21/5/2019 | Boys Football National Schools Cup Final v All Hallows Catholic College @ WBA FC | 15:30 | 17:00 | 10 | MJL/DLL/PDB |
21/5/2019 | Rounders | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | HLL/HAF |
21/5/2019 | Cricket | 15:45 | 17:00 | 7/8 | PDB/DLL |
21/5/2019 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
21/5/2019 | A Level PE Coursework | 15:45 | 17:00 | 6th Form | CCH |
22/5/2019 | Boys Cricket v Thomas Adams at Wem CC - Meet 1.30 | 15:00 | 17:30 | 8 | PDB |
22/5/2019 | Girls Football County Cup Final v Charlton School @ Market Drayton FC | 17:00 | 18:30 | 10 | ALP |
22/5/2019 | Wellington Bayley Mile Road Race | 13:00 | 15:00 | 7/8/9/10 | PJN |
22/5/2019 | Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
22/5/2019 | Rush Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS |
22/5/2019 | Year 8 Girls & Boys athletics @ Oakengates. 15:15 meet, 15:30 leave. | 16:30 | 18:00 | 8 | HAF HLL CCH PJN |
23/5/2019 | Boys Football Elite National Schools Cup Final v Verulam School @ WBA FC | 11:30 | 13:00 | 9 | DJH/DLL/PDB |
23/5/2019 | Boys Football B Team National Schools Cup Final v Tunbridge Wells Grammar School For Boys @ WBA FC | 13:30 | 15:00 | 8 | MJN/DLL/PDB |
23/5/2019 | Boys Football Elite National Schools Cup Final v Northampton School For Boys @ WBA FC | 15:30 | 17:00 | 10 | MJL/DLL/PDB |
23/5/2019 | TWSCFA Finals (2 on 3G / 1 on Grass) | 15:45 | | | IJS |
24/5/2019 | TWSCFA Finals (1 on 3G / 1 on Grass) | 15:45 | | | PDB |