Date | Description | Start At | End | Years | Staff |
---|
11/3/2019 | Running Club | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | PJN/CCH |
11/3/2019 | Table Tennis Squad Training | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | SBK/CRR |
11/3/2019 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 8 | JPN |
11/3/2019 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 10 | MJL |
11/3/2019 | BTEC Sport Catch Up (LC4) | 15:45 | 17:00 | 6th Form | MJL |
11/3/2019 | Girls Netball County Tournament @ HLC Leave 11:40 Finish TBC. | 13:00 | | 10 | HLL LAM |
11/3/2019 | Boys Football District Plate v Idsall (A) | 15:30 | 16:30 | 7 | SST/PJN |
11/3/2019 | Swim Squad | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
11/3/2019 | Goalkeeper Training | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MD/DLL/PDB |
11/3/2019 | Girls Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | ALP |
11/3/2019 | Recreational Netball | 15:45 | 17:00 | 7/8 | HHL/EYH |
11/3/2019 | Boys Football District Plate v Telford Langley (H) 3G Meet 3:15pm. | 15:45 | 17:15 | 10 | MJL |
11/3/2019 | Meeting with Premier League Education Officer (John Pout) 1pm -2:30pm. | 13:00 | | | MJL |
12/3/2019 | U15/U13/Netball Friendly at Wrekin College. | 16:00 | 17:00 | 7, 8 & 10 | HLL LMM |
12/3/2019 | Boys Football ESFA Schools Elite Cup Semi-Final v Ravenswood School BR2 8HP (A) | 01:30 | 15:00 | 11 | IRR/DLL/PDB |
12/3/2019 | FA level 1 Coaching Award - Redhill Primary on 3G. 1:00pm - 2:30pm. 2 x PE staff required for pick up and drop off | 13:00 | 14:30 | 6th form | Ian Sankey |
12/3/2019 | TWSSA U12 Girls Hockey (HOME) Start 3:30pm Finish 5:45pm | 15:30 | 17:45 | 7 | SKS/HAF |
12/3/2019 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
12/3/2019 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 7/8 | ALP |
12/3/2019 | Cricket Nets | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | JPN/PDB |
12/3/2019 | Netball Squad Training | 15:45 | 17:00 | 8/9/10/11 | HHL/LAM |
12/3/2019 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 9 | DJH |
12/3/2019 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
12/3/2019 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | CCH |
13/3/2019 | Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
13/3/2019 | Gymnastics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | HHL |
13/3/2019 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7 | HHF/LAM/ASC |
13/3/2019 | Hockey | 15:45 | 17:00 | 8/9 | SKS |
13/3/2019 | Handball | 15:45 | 17:00 | 9/10 | CCH/DJE |
13/3/2019 | Girls Netball v Harpers Adams Leave 1:00 pm Retrun 3:30pm | 13:30 | 14:30 | 6th Form | HLL/LM |
13/3/2019 | Boys Football 3rd xl U19 Shropshire League v Haberdashers Adams (H) | 13:30 | | 6th Form | JPN/CHH |
13/3/2019 | Boys u18 hockey vs Ellesmere College (home) Start - 2:30pm. | 14:30 | 15:45 | 6th form | SKS/HAF |
13/3/2019 | Boys Football District Cup Semi Final v Telford Langley (A) Meet 2.00pm | 15:00 | 16:30 | 7 | SST/PJN |
13/3/2019 | Telford Schools Swimming Gala @ Wrekin College. 12:15 leave. | 13:00 | 16:00 | ALL | SSP |
13/3/2019 | ECFA Category 1 v Loughborough (A) Leave 10-00am Return 4-30pm | 13:00 | 14:45 | 6th form | ALP/AJQ |
13/3/2019 | Year 11 GCSE Netball Moderation with Meole Brace. | 08:30 | 11:30 | 11 | HLL |
14/3/2019 | U13 Netball @ Charlton. Leave 3:30. | 16:00 | 17:00 | 8 | HLL |
14/3/2019 | Girls Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS/HHF |
14/3/2019 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
14/3/2019 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | ALP |
14/3/2019 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
14/3/2019 | Free Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS |
14/3/2019 | Boys Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MJL |
14/3/2019 | Boys Football District Cup Semi Final v Idsall (H) | 16:00 | 17:15 | 10 | MJL/PDB |
15/3/2019 | Open Lane Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
15/3/2019 | Boys Football ECFA League Cat 2 v Codsall School (A) | 12:30 | 14:00 | 6th Form | PDB/MJL |
15/3/2019 | Girls Football Rehill School | 15:15 | 17:30 | | SST |