Date | Description | Start At | End | Years | Staff |
---|
6/11/2018 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
6/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 7/8 | ALP |
6/11/2018 | Badminton | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | JPN |
6/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 7 | SKS/HHF |
6/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 8/9/10/11 | HHL/LAM |
6/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 9 | DJH |
6/11/2018 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
6/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 11 | DLL |
6/11/2018 | Boys Football District Cup v HLC (H) | 15:45 | 16:45 | 8 | SST/PJN |
6/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Charlton School (H) | 15:45 | 17:15 | 9 | DJH/DLL |
7/11/2018 | 6th Form Girls County Tournament @ Wrekin College. Meet @ 13:00, leave @ 13:15. Return 17:30 approx. Please arrange your own transport home. | 14:00 | 17:00 | 6th form | HLL / LAM |
7/11/2018 | Girls Netball U19 County tournament @ Wrekin College depart 12.30 return 16.30 | 13:00 | 16:00 | 6th Form | LM/HLL |
7/11/2018 | U12 Girl's Hockey vs Wrekin College & William Brookes. @Wrekin College. Leave - 3:00pm. Return - 4:50pm | 15:45 | 16:50 | | SKS |
7/11/2018 | Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2A v Oswestry School (A) | | | 6th Form | PDB/MJL |
7/11/2018 | Girls Football ECFA League CAT 2 v A2B Academy (H) | 14:00 | 15:30 | 6th Form | ALP |
7/11/2018 | Handball | 15:45 | 17:00 | 9/10 | CJH |
7/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 8/9 | SKS |
7/11/2018 | Lane Swimming/Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
7/11/2018 | Gymnastics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | HHL |
7/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7 | HHF/LAM/ASC |
7/11/2018 | Boys Football ECFA League CAT 1 v Strachan Football Foundation (H) | 13:00 | 14:30 | 6th Form | DLL/DJH |
7/11/2018 | U14 & U16 Boys Badminton v Holy Trinity AWAY | 15:00 | 17:15 | U14 & U16 | JPN |
8/11/2018 | U16's Inter County Trophy - Football: (National Cup) Shropshire v Cardiff and Vale (H) meet Changing Rooms @ 18:30 | 19:30 | 21:00 | 11 | IJS |
8/11/2018 | Free Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
8/11/2018 | Boys Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MJL |
8/11/2018 | Girls Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS/HHF |
8/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
8/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | ALP |
8/11/2018 | Primary School - Quicksticks Hockey Tournament - 9:30am - 3:00pm (HOME) | 10:00 | 15:00 | 9/10/11/6th form | SKS |
8/11/2018 | Primary PGCE Physical Education CPD: Study 18 @ 16:30, Hard Play / Astroturf @ 17:00 | 16:30 | 18:30 | PGCE Primary | J Sweeney, IJS |
8/11/2018 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
8/11/2018 | Year 7 & 8 Girls Netball Tournament @ Ercall Wood OR William Brookes. Meet @ 15:15, return to school approx. 17:30. Please arrange your own transport home. | 16:00 | 17:15 | 7 & 8 | HLL / HAF |
9/11/2018 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
9/11/2018 | Girls Football ECFA League CAT 1 v John Madejski Academy (H) | 13:00 | 15:00 | 6th Form | |
12/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 8 | JPN |
12/11/2018 | Swim Squad | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
12/11/2018 | Girls Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | ALP |
12/11/2018 | Running Club | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | PJN/CCH |
12/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7/8 | HHL/EYH |
12/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | SKS |
12/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 10 | MJL |
12/11/2018 | BTEC Sport Catch Up (LC4) | 15:45 | 17:00 | 6th Form | MJL |
12/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Belvidere School (H) | 16:00 | 17:30 | 8 | JPN/DLL |
12/11/2018 | Shropshire Schools u18 v West Mids | 19:15 | 21:00 | | SPW |
12/11/2018 | Table Tennis Squad Training | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | SBK/CRR |
12/11/2018 | Year 11 Boys Basketball V William Brookes (A) 3:15pm tip off. Leave at 2;45pm. Return at 5:10pm | 15:15 | 16:45 | 11 boys | MJL |
12/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R2 v North Leamington School (H) Meet 12pm | 14:00 | 15:30 | 6th Form | DLL/DJH |
13/11/2018 | Girls Football ESFA Schools Cup R2 v Idsall School (H) | 15:45 | 17:14 | 11 | ALP/DLL |
13/11/2018 | Girls Netball fixture @ Burton Borough. Meet 15:15, leave 15:20. Return to school 17:00. Please book onto Wolverhampton late coach. | 15:50 | 16:40 | 7,8,and 9 | HHL/LM/HLF |
13/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R3 v RSA Academy (A) Meet 1pm Return 5:30pm | 15:00 | 16:30 | 11 | DLL/IRR |
13/11/2018 | Boys Football B Team ESFA Schools Cup R2 v Charlton School (H) | 15:45 | 17:15 | 9 | DJH/DLL |
13/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 11 | DLL |
13/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 7/8 | ALP |
13/11/2018 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
13/11/2018 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
13/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 9 | DJH |
13/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 8/9/10/11 | HHL/LAM |
13/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 7 | SKS/HHF |
13/11/2018 | Badminton | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | JPN |
14/11/2018 | Lane Swimming/Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
14/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7 | HHF/LAM/ASC |
14/11/2018 | Gymnastics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | HHL |
14/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 8/9 | SKS |
14/11/2018 | Handball | 15:45 | 17:00 | 9/10 | CJH |
14/11/2018 | Boys U18 3rd XI Shropshire U19 League v Idsall (H) But reversing fixture | 14:15 | 16:15 | 6th Form | JPN |
14/11/2018 | Girls Netball @ Solihull 6th Form depart 13.00 retrun 16.30 | 14:00 | 15:30 | 6th Form | LM/HLL |
14/11/2018 | Shropshire Basketball League | 14:30 | 16:30 | Year 8 | JPN |
14/11/2018 | 6th Form Mixed Hockey League - AWAY @Sutton Coldfield - Wyndley Leisure Centre (B73 6EB) - Leave 11:30am Start (1pm) Return (4:30pm) | 13:00 | 15:15 | 6th Form | SKS/HAF |
14/11/2018 | Duke of Edinburgh meeting @ Charlton Leave 1-30pm | 14:00 | | | ALP |
14/11/2018 | Girls Netball fixture v William Brookes Home | 15:30 | 17:00 | 2 x Year 7 | LAM/AC |
14/11/2018 | 6th Form Girls Netball @ The Sixth Form College Solihull. Meet @ 12:30, leave 12:45. Return to school approx 17:30. Please arrange own transport home. | 14:00 | 15:00 | 6th Form | HLL / LAM |
14/11/2018 | Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Sandwell Academy (H) | | | 10 | MJL/PDB |
14/11/2018 | Boys Football Friendly v Shrewsbury Academy (H) | 15:45 | 17:15 | 11 | IIR/DLL |
15/11/2018 | Autumn School Games County Final at Shrewsbury Sports Village (Cross Country & Table Tennis?) Leave 1pm Return 5.30pm | 13:30 | 17:00 | 7/8/9/10 | PJN/HAF |
15/11/2018 | Boys Football B Team ESFA School Cup R2 v Sandwell Academy (A) | | | 6th Form | PDB/MJL |
15/11/2018 | Netball 9s & 10s Telford League @ William Brookes. Meet @ 15:15, return to school approx 17:30. Please arrange own transport home. | 15:45 | 17:00 | 9s 10s | HAF HLL |
15/11/2018 | Girls Football ESFA Schools Cup R3 v Moorside (H) Meet 10am | 10:30 | 12:00 | 9 | ALP |
15/11/2018 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
15/11/2018 | Boys Football B Team ESFA Schools Cup R2 v Sandwell Academy (H) Meet 3pm | 15:45 | 17:00 | 8 | JPN/DLL |
15/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Codsall Middle School (H) | 15:30 | 16:30 | 7 | SST/PJN |
15/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | ALP |
15/11/2018 | Girls Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS/HHF |
15/11/2018 | Boys Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MJL |
15/11/2018 | Free Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
15/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
16/11/2018 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
16/11/2018 | Girls County Cup Football v Priory (H) | 14:00 | 15:15 | 7/8 | ALP |
16/11/2018 | National Schools Swimming Championship - Olympic Pool London | 13:00 | | Senior Girls/Boys | SSP/HAF/HL |
17/11/2018 | Duke of Edinburgh Training weekend @ Stokes Barn Much Wenlock. Meet 8-45am Return 5-30pm | 08:45 | 17:30 | 10 | Mike Pugh/Greg Baker |
17/11/2018 | ESSA National Schools Swimming Championships - Olympic Pool London. | 10:00 | 16:00 | Senior Girls and Senior Boys | SSP/HAF/HL |
18/11/2018 | Duke of Edinburgh Training weekend @ Stokes Barn Much Wenlock. Meet 9-30am Return 3-30pm | 09:30 | 15:30 | 10 | Mike Pugh/Greg Baker |
19/11/2018 | Boys Football Inter Academies @ Sandwell School (Meet 2-15pm Return 6-30pm) | 15:30 | 17:00 | 7 and 8 | SST/JPN |
19/11/2018 | Girls Football Inter Academies @ Sandwell School (Meet 2:15pm) Return 6:30pm | 15:30 | 17:00 | 7/8 | ALP |
19/11/2018 | Girls Football ESFA Schools Cup R2 v Wilmslow High School SK9 1LZ (A) | | | 6th Form | ALP/AJQ |
19/11/2018 | Girls Football ESFA Schools Cup R3 v Wilmslow High School SK9 1LZ (A) | | | 8 | DLL/PDB |
19/11/2018 | Novice Gymnastics Competition @ Burton Burough School. Leave @ 14:45. Return 17:30 approx. Please arrange your own transport home. | 15:30 | 17:00 | 7 | HLL |
19/11/2018 | Inter Academies Football at Sandwell Leave 2.30pm Return 6pm (Y7 Boys 6-A-Side,Y8 Boys 9-A-Side, Y7/8 Girls 6-A-Side) | 15:30 | 17:30 | 7/8 | SST/PJN/JPN/ALP |
19/11/2018 | Table Tennis Squad Training | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | SBK/CRR |
19/11/2018 | Swim Squad | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
19/11/2018 | Running Club | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | PJN/CCH |
19/11/2018 | Girls Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | ALP |
19/11/2018 | BTEC Sport Catch Up (LC4) | 15:45 | 17:00 | 6th Form | MJL |
19/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 10 | MJL |
19/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | SKS |
19/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7/8 | HHL/EYH |
19/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 8 | JPN |
20/11/2018 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
20/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 7/8 | ALP |
20/11/2018 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
20/11/2018 | Badminton | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | JPN |
20/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 7 | SKS/HHF |
20/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 8/9/10/11 | HHL/LAM |
20/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 9 | DJH |
20/11/2018 | Duke of Edinburgh meeting @ Chase Terrace Technology Leave 1-00pm | 14:00 | | | ALP |
20/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 11 | DLL |
20/11/2018 | Badminton League v Charlton Away | 15:00 | 17:00 | U14 & U16 | JPN |
20/11/2018 | Girls Netball yr 7 A+B to Wolverhampton Girls High School | 16:00 | 17:00 | 7 | HAF LM |
20/11/2018 | Boys Football County Cup v Madeley Academy 3.00pm meet | 15:30 | 16:30 | 7 | SST/PJN |
21/11/2018 | Girls Knockout Cup Football v Walsall College (H) TBC | 14:30 | 16:00 | 6th Form | ALP/AJQ |
21/11/2018 | Boys Football u18 2nd XI Mens Knockout Trophy v Wolgarston High School (A) | | | | PDB/MJL |
21/11/2018 | Handball | 15:45 | 17:00 | 9/10 | CJH |
21/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 8/9 | SKS |
21/11/2018 | u13 Girl's Hockey vs Wrekin College & William Brookes. (HOME) Start 3:45pm Finish 5:00pm | 15:45 | 17:00 | | SKS |
21/11/2018 | Lane Swimming/Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
21/11/2018 | Gymnastics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | HHL |
21/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7 | HHF/LAM/ASC |
21/11/2018 | Girls Football ECFA League CAT 1 v Loughborough College (H) | 13:00 | 14:30 | 6th Form | ALP/AJQ |
21/11/2018 | Boys Football ECFA League CAT 1 v Strachan Football Foundation CV21 4PN (A) Meet 10-15pm Return 5pm | 13:00 | 14:30 | 6th Form | DLL/DJH |
22/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
22/11/2018 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
22/11/2018 | Free Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
22/11/2018 | Boys Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MJL |
22/11/2018 | Girls Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS/HHF |
22/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | ALP |
22/11/2018 | U16 Girls National Cup v St Augustines Catholic High School | 15:45 | 17:00 | 10/11 | ALP |
22/11/2018 | Boys Football District Plate v Telford Priory (H) | 15:45 | 17:15 | 10 | MJL |
22/11/2018 | Year 10 boys District Cup V Telfrod Park (H) 3:45pm KO on grass. Meet at 3:15pm | 15:45 | 17:00 | 10 boys | MJL |
22/11/2018 | Girls Netball 7s & 8s AWAY at William Brookes, Meet @ 15:15, leave 15:20. Return to school approx. 17:30 - please arrange own transport home | 16:00 | 17:00 | 7s & 8s | |
22/11/2018 | Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Sandwell Academy (A) | | | 11 | DLL/IRR |
23/11/2018 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
23/11/2018 | Boys Football County Cup v Shrewsbury School (H) | 14:15 | 16:45 | 6th Form | DLL/DJH |
24/11/2018 | Girls National Cross County Championships @ Woodbridge School Suffolk IP12 4JH ( Meet 7:30am) | | | 7/8/9/10 | |
26/11/2018 | Year 7+8 Netball- friendly (a) Ercall Wood | 15:45 | 16:45 | 7+8 | HLL |
26/11/2018 | Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Dudley College Of Technology (H) | 15:00 | 15:30 | 6th Form | DLL/DJH |
26/11/2018 | Girls Netball Sisters in Sport Round 3 @ Queen Elizabeths, Ashbourne | 12:00 | 17:30 | 9 | HAF/LM |
26/11/2018 | Girls and Boys ESFA 5 aside @ Goalzone AFC Telford Leave 2-45pm Return approx 5-15pm | 15:20 | 17:00 | 7 | ALP/S Topper/ P Nicholls |
26/11/2018 | Table Tennis Squad Training | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | SBK/CRR |
26/11/2018 | Swim Squad | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
26/11/2018 | Girls Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | ALP |
26/11/2018 | Running Club | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | PJN/CCH |
26/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7/8 | HHL/EYH |
26/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | SKS |
26/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 10 | MJL |
26/11/2018 | BTEC Sport Catch Up (LC4) | 15:45 | 17:00 | 6th Form | MJL |
26/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 8 | JPN |
27/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 7/8 | ALP |
27/11/2018 | Water Polo | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
27/11/2018 | Duke of Edinburgh | 15:45 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP |
27/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 9 | DJH |
27/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 8/9/10/11 | HHL/LAM |
27/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 7 | SKS/HHF |
27/11/2018 | Badminton | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | JPN |
27/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 11 | DLL |
27/11/2018 | Girls County Cup Football v Meole Brace (A) Leave 1-45pm | 14:30 | 16:00 | 8/9 | ALP |
27/11/2018 | FA level 1 Coaching Award - Redhill Primary on 3G. 1:20pm - 2:30pm. | 13:20 | 14:30 | 6.1 BTEC sport students | Ian Sankey |
27/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Lakeland Academy (H) Meet 3pm | 15:45 | 17:15 | 11 | DLL/IRR |
27/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Walsall Academy (A) | 14:30 | 15:30 | 7 | SSP/PJN |
28/11/2018 | Badminton v Ercall Wood | 15:30 | 17:30 | U14 & U16 | JPN |
28/11/2018 | Girls and Boys Hockey | 15:45 | 17:00 | 8/9 | SKS |
28/11/2018 | Handball | 15:45 | 17:00 | 9/10 | CJH |
28/11/2018 | Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2A v Sandwell Academy (A) | | | 6th Form | PDB/MJL |
28/11/2018 | Boys U18 3rd XI Shropshire U19 League v Thomas Adams (A) | | | 6th Form | JPN |
28/11/2018 | U16's County Football: Shropshire v Worcestershire (H) meet Changing Rooms @ 18:15 | 19:00 | 20:30 | 11 | IJS |
28/11/2018 | Girls Netball @ Newcastle Under Lyme depart 12:30 return 16.30 | 14:00 | 15:30 | 6th Form | LM/HLL |
28/11/2018 | Lane Swimming/Learn to Swim | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
28/11/2018 | Girls Netball | 15:45 | 17:00 | 7 | HHF/LAM/ASC |
28/11/2018 | Gymnastics | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | HHL |
28/11/2018 | Boys Football ECFA League CAT 1 v Birmingham Met Stourbridge (H) | | | 6th Form | DLL/DJH |
28/11/2018 | Girls Football ECFA League CAT 1 v Solihull College BCLFC (A) | | | 6th Form | |
29/11/2018 | Boys Football | 15:45 | 17:00 | 7 | SST/PJN |
29/11/2018 | U12 Boys Elite v Shrewsbury Town FC U12's Meet at 5.15pm | 18:00 | 19:15 | 7 | SST/PJN |
29/11/2018 | A Level PE Catch Up Session | 15:45 | 17:00 | 6th Form | DJH |
29/11/2018 | Girls Football | 15:45 | 17:00 | 9/10/11 | ALP |
29/11/2018 | Girls Hockey | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SKS/HFF |
29/11/2018 | Boys Basketball | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | MJL |
29/11/2018 | Free Swimming | 15:45 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
29/11/2018 | Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Summerhill School (A) Meet 12:30pm Return 4:30pm | 14:00 | 15:30 | 7 | JPN/DLL |
29/11/2018 | Badminton v Burton Burough | 14:00 | 17:00 | U14 & U16 | JPN |
29/11/2018 | 9s & 10s Girls Netball @ Ercall Wood. Leave 3:20, Return 5:30. | 04:00 | 05:15 | 9 & 10 | HLL / HAF |
30/11/2018 | Telford And District Indoor Mixed Cricket | 09:00 | 13:00 | U13 | PDB/SSP |
30/11/2018 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |