Date | Description | Start At | End | Years | Staff |
---|
21/11/2016 | Swim Squad | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP/CMC |
21/11/2016 | Girls Basketball | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | APL |
21/11/2016 | Table Tennis | 15:30 | 17:00 | 9 | |
21/11/2016 | GCSE PE Session | 15:30 | 17:00 | 10 | JAA |
21/11/2016 | 1st XI Training | 15:30 | 17:00 | 6th Form | DLL/JJT/PDB |
21/11/2016 | BTEC Sport Catch Up Session | 15:30 | 17:00 | 6th Form | MJL |
21/11/2016 | Girls Hockey Training @TTS - 18:00-19:30 | 18:00 | 19:30 | 9-6TH | SKS |
21/11/2016 | ESFA Girls National Cup v Meole Brace (H) | 15:45 | 17:00 | 10/11 | ALP/DJH |
21/11/2016 | ESFA Girls National Cup v JHN | 14:00 | 15:15 | 8/9 | ALP |
21/11/2016 | Girls Shropshire County Game @ Worcestershire | 13:00 | 14:30 | 8/9 | ALP |
22/11/2016 | Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Belvidere School (H) Meet 1:15pm | 14:00 | 15:30 | 11 | IRR/DLL |
22/11/2016 | Girls Netball Vs WGHS (H) Start 4pm | 16:00 | 17:00 | 9/11 | GEC |
22/11/2016 | DoE Bronze Second 1/2 Group A Training Weekend | 15:30 | 17:00 | 10 | |
22/11/2016 | Year 7 Development Hockey Tournament (home) 3:30pm to 5:00pm | 15:30 | 17:00 | 7 | SKS |
23/11/2016 | Boys District Cup v Telford Langley (A). Meet 2.00pm | 15:00 | 17:00 | 11 | IRR |
23/11/2016 | Shropshire County Girls Football v Staffordshire | 19:00 | 20:30 | 10/11 | ALP |
23/11/2016 | Boys U18 4th XI v Bridgnorth Endowed (A) | | | 6th Form | JAA/SKS |
23/11/2016 | Boys Football 1st xl ECFA League Cat 1 v Fowler Education Football Academy (H) | | | 6th Form | DLL/JJT |
23/11/2016 | Girls Hockey | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | SKS |
23/11/2016 | Girls Netball | 15:30 | 17:00 | 7 | GEC |
23/11/2016 | Yr 7/Yr 9 Netball Vs. St.Doms (A) Leave 3pm Return 5.30pm | 15:30 | 17:00 | 7/9 | GEC |
23/11/2016 | Boys Football Squad Open Training | 15:30 | 17:00 | 7/9 | DJH/PDB |
23/11/2016 | Boys Football | 15:30 | 17:00 | 8 | MJL/DLL |
23/11/2016 | Lane Swimming/Fitness | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP/CMC |
23/11/2016 | Gymnastics | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | ELS/NKL |
23/11/2016 | Table Tennis | 15:30 | 17:00 | 10/11 | |
23/11/2016 | 6th form netball @ SSFC (Sports Village) (A) Leave 1.30pm Return 3.15pm | 14:00 | 15:00 | 6th form | GEC |
24/11/2016 | Girls County Cup v Madeley Academy (A) Leave 2-45pm Return 5-15pm | 15:30 | 16:45 | 10/11 | ALP |
24/11/2016 | Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Alsager School (A) St7 2hb Meet 10:30am Return 3pm | 12:15 | 13:15 | 7 | DJH/DLL |
24/11/2016 | Learn to Swim | 15:30 | 17:00 | 7/8/9 | SSP |
24/11/2016 | Table Tennis | 15:30 | 17:00 | 7 | |
24/11/2016 | Boys Football Squad Open Training | 15:30 | 17:00 | 8 | MJL |
24/11/2016 | Boys Football | 15:30 | 17:00 | 9 | JAA |
24/11/2016 | Girls and Boys Hockey | 15:30 | 17:00 | 9/10/11 | SKS |
24/11/2016 | Boys Basketball | 15:30 | 17:00 | 7/8/9/10/11 | JJT/MJL |
24/11/2016 | Learn To Swim | 15:30 | 17:00 | 7/8/9 | SSP |
24/11/2016 | Table Tennis | 15:30 | 17:00 | 7 | |
24/11/2016 | Football Squad Open Training | 15:30 | 17:00 | 8 | MJL |
24/11/2016 | Girls Football | 15:30 | 17:00 | 10/11/6th Form | ALP/DJH |
24/11/2016 | A-Level PE Catch Up Session | 15:30 | 17:00 | 6th Form | DJH/ALP/JJT |
25/11/2016 | Sports Leadership @ Southall | 13:00 | 14:45 | 6th Form | ALP |
25/11/2016 | Swim Squad | 07:00 | 08:00 | 7/8/9/10/11/6th Form | SSP |
26/11/2016 | u14 Shropshire Badgers @TTS 9:00am-11:00am | 09:00 | 11:00 | 7-9 | SKS |
26/11/2016 | DoE Bronze First 1/2 Group B Training Weekend @ Stokes Barn. Meet @ School 8-45am Return to School 5-30pm | 08:45 | 17:30 | 10 | ALP |
27/11/2016 | DoE Bronze First 1/2 Group B Training Weekend @ Stokes Barn. Meet @ school @ 9-30am Return to School @ 3-30pm | 09:30 | 15:30 | 10 | ALP |